Gisteren heeft ons onderbouw debatteam meegedaan aan de provinciale voorronde van ‘Op weg naar het Lagerhuis’. Ons team is in de poule tweede geworden: de eerste twee wedstrijden winst, de derde wedstrijd verlies. Helaas ging alleen de poulewinnaar door naar de halve finale. In onze poule was dat Dalton Voorburg (wellicht is ‘dalton’ een troost voor sommigen). Voor onze debaters was het de eerste keer dat ze in dit format debatteerden. De twee winstpartijen en de tweede plaats in de poule zijn dan ook zeer verdienstelijk en geven vertrouwen voor de toekomst.

Gedurende de dag kunnen juryleden debaters nomineren voor het all-starteam (dat uit vier debaters bestaat). De vreugde en de verrassing waren groot toen bekend werd dat van ons team Senna één van de vier genomineerden was. Het all-starteam mocht het opnemen tegen een Rotterdams raadslid. Een grote eer voor Senna, maar natuurlijk ook voor de rest van het team (het is immers een teamsport). Dit schooljaar resteren nog twee wedstrijden: 12 april het Daltondebat en 8 juni het NK debatteren Onderbouw. Vol goede moed trekken we ten strijde! Het bovenbouwteam willen we bij deze bedanken voor hun hulp bij de begeleiding naar deze wedstrijd toe en hun onvermoeibare inzet op de wedstrijddag zelf. Onmisbare krachten!

Vriendelijke groet,
Maarten van Gulik
(begeleider debatteam)