Het begint nu echt te kriebelen op de gangen van het Wolfert Lyceum… De reistassen mogen bijna van zolder, want vrijdagmiddag 13 februari is het zover: dan vertrekken we naar het prachtige Oostenrijk. Dit schooljaar gaan we naar het skigebied Bad Kleinkirchheim!

De weergoden lijken ons gunstig gezind. De vooruitzichten voor Karinthië zien er top uit; met een beetje geluk pakken we die perfecte combinatie van een dik pak sneeuw en een stralend Oostenrijks zonnetje mee. Of je nu een piste-tijger bent of voor het eerst op de latten staat: het wordt sowieso genieten.

We gaan met een fantastische groep leerlingen op pad. Wat het extra leuk maakt? Een flink deel van de groep gaat de uitdaging aan om het dit schooljaar écht te leren! We hebben een mooie mix van beginnende skiërs die voor het eerst de ‘pizzapunt’ gaan oefenen en gevorderden die de rode pistes al onveilig maken.

Onze dagen in Bad Kleinkirchheim zitten vol met:

  • Heel veel meters maken: natuurlijk staan we elke dag fris en fruitig op de piste.
  • Gezelligheid boven alles: na het skiën is er genoeg tijd voor hapjes, drankjes, spelletjes, bonte avonden en natuurlijk de nodige sterke verhalen over wie de meeste blits maakte op de piste.
  • Veel vooruitgang voor de beginners! Dankzij een hele week intensieve lessen en een gezonde dosis doorzettingsvermogen zullen zij na een week skiles met een flinke dosis zelfvertrouwen de blauwe pistes bedwingen. Het is elk schooljaar weer een hoogtepunt om te zien hoe de startende skiklas transformeert tot een trotse groep die met een glimlach soepel de berg af zoeft.

Tot slot nog wat laatste tips voor de reizigers: zonnebrand is je beste vriend… die ‘goggleface’ is leuk, maar een verbrande neus iets minder. En zorg ervoor dat je de après-ski-playlist paraat hebt: de busreis is lang, dus houd je favoriete nummers (én een powerbank) binnen handbereik.

Wintersportieve groet,
Najib Azaroiali en Taco den Boer

Hieronder nog een gezellige throwback: