We hebben onze leerlingen uit 3 havo/vwo uitgenodigd om deel te nemen aan de IJSO-Olympiade en uit álle klassen hebben we deelnemers. Er gaan maar liefst 26 leerlingen deze uitdaging aan! IJSO staat voor International Junior Science Olympiad en is een olympiade voor de vakken biologie, natuurkunde en scheikunde. Het doel van deze olympiade is om leerlingen te interesseren voor de bètavakken en techniek. Naast stof uit de derde klas worden er ook onderdelen uit het begin van de vierde klas behandeld. De olympiade is dus een flinke uitdaging.

Om de leerlingen een beetje voor te bereiden is er afgelopen week een daltonuur geweest, waarin zij konden oefenen met oude IJSO-opgaven. Deze week bieden we nog een keer zo’n daltonuur aan.

De voorronde is op donderdag 26 maart op school en de nationale eindronde is op vrijdag 19 juni 2026 op de Radboud Universiteit in Nijmegen. De slotronde is internationaal en de locatie is nog niet bekend. In voorgaande jaren was deze in Sotsji, Boekarest, Bangkok en Bogotá.

Ook als er geen leerlingen doorgaan naar de volgende ronde is deze olympiade al waardevol. We als bètadocenten zetten ons hier samen voor in, en vooral omdat we het enthousiasme zien bij leerlingen die iets extra’s willen doen.