Zoals in de vorige nieuwsbrief stond vermeld, zijn er op het Wolfert Lyceum twee interne contactpersonen: Rutger Sliep en Mare de Koning. Zij kunnen benaderd worden als een ouder/verzorger en/of leerling overweegt een klacht in te dienen tegen een medewerker van de school. Dat is best wel een grote stap, want je start daarmee gelijk een formele procedure.

Het kan daarom prettig zijn om eerst gezamenlijk laagdrempelig, rustig en zorgvuldig te kijken naar de precieze aard van de onvrede. Vervolgens worden de tussenstappen besproken. Rutger Sliep en Mare de Koning kennen die vervolgstappen en kunnen (enige) ondersteuning bieden om intern tot een bevredigende oplossing te komen. In deze rol is discretie voor hen van het grootste belang. Zij lossen de klacht overigens zelf niet inhoudelijk op, maar denken mee richting een positieve uitkomst. Ze kunnen daarbij tevens passend verwijzen naar bijvoorbeeld een externe vertrouwenspersoon.

Rutger Sliep en Mare de Koning zijn bekende gezichten op het Wolfert. De heer Sliep werkt al achttien jaar als docent Nederlands bij ons. Naast lesgeven houdt hij zich onder andere bezig met het bezoeken van lessen van nieuwe collega’s en pas afgestudeerden. Als mentor is hij de laatste jaren verbonden aan 5 havo en 5 en 6 vwo. Mevrouw De Koning is docent Engels en zij werkt tien jaar op het Wolfert Lyceum. Dit jaar is ze mentor van 3 vwo. In het verleden is ze mentor geweest van 2h, 2hv en 3h. Ook zij zit in ons team begeleiden en opleiden, maar dan in de rol van schoolopleider. Dat betekent dat ze veel contact heeft met de studenten van de lerarenopleidingen die bij ons een stageplek hebben gekregen.

Hoe het precies zit met de verschillende rollen en de gedragscode is te lezen op de website van ons bestuur en de website van onze school. Rutger Sliep en Mare de Koning zijn per mail bereikbaar via: rsl@wolfert.nl en mkn@wolfert.nl.