Recht uit het hart

Het bombardement rukte het hart uit Rotterdam, maar het hart van onze leerlingen stroomt over voor de medemens. In het kader van het Damoklesproject bezochten de 4h- en 5v-leerlingen van Wolfert Dalton samen met hun maatjes van De Brug het Museum Rotterdam ‘40-’45 NU. De indrukwekkende fotowand met gebombardeerde steden was het startpunt, waarna een korte rondgang volgde door het museum met daarbij de Experience: via beeld en geluid konden leerlingen ervaren hoe het bombardement op Rotterdam op een aantal mensen in die tijd overkwam.

Het bezoek eindigde met het stellingenspel. Over allerlei dilemma’s, soms in het heden, soms uit de oorlog, moesten de leerlingen nadenken. Zou je een vluchteling in huis willen opnemen? Zou je de markt bombarderen als je daarmee Hitler kon doden maar ook het risico zou lopen dat je ouders daarbij omkomen? Je mening vormen, luisteren naar elkaar, argumenten bediscussiëren: onze leerlingen lieten merken dat ze betrokken zijn bij onze samenleving. Iedereen vond dat elke klas een keer een bezoek moet brengen aan dit kleine museum.

Wat een ruimhartige leerlingen hebben wij!